CuValley Hack to pierwszy hackathon organizowany przez KGHM w ramach programu Dolina Miedziowa. W ramach hackathonu powstaną rozwiązania dotyczące predykcji zdarzeń na podstawie analizy wielu dostępnych danych.

Zapraszamy otwarte umysły i pomysłowych specjalistów do procesu tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które odpowiedzą na realne wyzwania i mają szansę na szybkie wdrożenie.

Przewidywanie wstrząsów, potencjalnych awarii maszyn górniczych i hutniczych. Sprawdź, co wyciągniesz z tysięcy dostępnych danych. Mamy nadzieję, że 40 godzin kodowania przyniesie praktyczne rozwiązania, interesujące schematy działania oraz nietuzinkowe idee, które usprawnią funkcjonowanie procesów i maszyn.

Umysły uczestników hackathonu skupią się głównie na analizie danych oraz wykorzystaniu AI, Machine Learningu czy BigData w układach automatyki przemysłowej. Łączna pula nagród podczas hackathonu wynosi 100 000 PLN!PRZYSZŁOŚĆ JEST Z MIEDZI

KGHM Polska Miedź S.A. to globalna i innowacyjna firma prowadząca zaawansowaną technologicznie działalność poszukiwawczą, wydobywczą i metalurgiczną w branży metali nieżelaznych. Firma powstała w 1961 roku iw 2021 świętuje swoje 60-lecie pod hasłem: Przyszłość jest z miedzi!

Miedź jest trwała, odporna na rdzę i doskonale przewodzi ciepło i elektryczność. Jest surowcem niezbędnym w fotowoltaice, energetyce wiatrowej, motoryzacji, medycynie i innych gałęziach nowoczesnego przemysłu.

KGHM to jeden z czołowych producentów miedzi i srebra na świecie: 1. miejsce w produkcji srebra w 2020 r. i 8. miejsce w produkcji miedzi w 2019 r.

KGHM to Odkrywca - Gigant - Wizjoner. Tylko w jednej Hucie Miedzi Głogów co roku przetwarzane są 2 peta bajty danych. Grupa KGHM jest silna nie tylko w górnictwie, ale także w analityce danych, programowaniu, robotyce i tworzeniu innowacji.


CEREMONIA ZAMKNIĘCIA13 czerwca 2021 r. - oficjalne ogłoszenie zwycięzców


ZADANIA

Uczestnicy CuValley Hack będą tworzyć projekty w ramach trzech głównych kategorii. Jeśli do nas dołączysz, Twoje działania skupią się głównie na analizie danych oraz wykorzystaniu AI, Machine Learningu czy BigData w układach automatyki przemysłowej.

W praktyce, wypracowane rozwiązania mają na celu zmniejszyć poziom awaryjności w maszynach SMG, ustabilizować pracę pieca zawiesinowego oraz wspomóc predykcję wstrząsów.

ANALIZA DANYCH MASZYN SMG

Stwórz analizę danych i przyczyń się do zmniejszenia ilości awarii w maszynach, pracujących przy wydobywaniu polskiej miedzi. Nie musisz być górnikiem, by pomóc maszynom SMG wskoczyć na 5 bieg!

SMG to maszyny załadowczo-odstawcze, które są niezbędne w codziennej eksploatacji złóż rud miedzi. Jedną z najczęstszych awarii, które się im przytrafiają, stanowią uszkodzenia skrzyni biegów. Twoim zadaniem jest stworzenie analizy danych w zakresie awaryjności elementów układu napędowego maszyn SMG. Nie martw się, dostarczymy Ci ku temu szereg parametrów i niezbędnych danych!

WIĘCEJ

STABILIZACJA PRACY PIECA ZAWIESINOWEGO

Pomóż nam ustabilizować pracę pieca zawiesinowego! Piec zawiesinowy to serce huty miedzi, które napędza jej działanie. Serce to jest niezwykle gorące, dlatego poziom odbioru ciepła w szybie reakcyjnym musi być stale monitorowany oraz stabilizowany. Zobacz, jak okazale prezentuje się serce huty!

Stwórz model empiryczny, który wesprze stabilizację poziomu ciepła w szybie reakcyjnym i usprawni produktywną pracę pieca. Bez obaw, nie musisz znać się na hutnictwie! Dostarczymy Ci obszerny zakres danych, niezbędnych do podjęcia wyzwania.

WIĘCEJ

PREDYKCJA WYSTĄPIENIA WSTRZĄSÓW

Wciel się w rolę sejsmologa! Wesprzyj KGHM w przewidywaniu wstrząsów, które mogą pojawić się podczas eksploatacji złóż rudy miedzi. Twoim wyzwaniem jest opracowanie algorytmu predykcji wystąpienia wstrząsów - dostarczymy Ci ku temu wszelkie potrzebne dane.

Skąd te wstrząsy? KGHM eksploatuje złoża rud miedzi w podziemnych zakładach górniczych. W wyniku prowadzenia tej eksploatacji, indukowana jest aktywność sejsmiczna, która może prowadzić do wysokoenergetycznych wstrząsów. Zjawiska te mogą prowadzić do wielu zniszczeń oraz zagrożeń - pomóż nam z nimi walczyć!

WIĘCEJ

KROK PO KROKU

1. MIEJ POMYSŁ


Pokaż nam, co wyciągniesz z tysięcy dostępnych danych!

Stwórz innowacyjne rozwiązanie, które będzie odpowiedzią na realne wyzwania i usprawni funkcjonowanie procesów w polskiej Dolinie Miedziowej.

2. ZBUDUJ TEAM


Możesz pracować w pojedynkę, lub z zespołem ludzi, którzy - podobnie jak Ty - chcą dzielić się praktycznymi rozwiązaniami i nieszablonowymi schematami.

Zespołu szukaj wśród znajomych, współpracowników lub na naszym Discordzie, który rusza początkiem czerwca.

3. ZAREJESTRUJ SIĘ


Zarejestruj się, nim minie deadline - rejestracja jest otwarta do 31 maja 2021.

Na zachętę do owocnej pracy, pierwsi potwierdzeni uczestnicy otrzymają Gift Packi - niespodzianki.

4. CZERP WIEDZĘ


Bierz garściami! Przebieraj wśród ciekawych webinarów tematycznych i talków prowadzonych przez Keynote Speakerów.

CuValley Hack to także potężna dawka wiedzy, merytoryczne dyskusje, wymiana doświadczeń i przestrzeń pełna inspiracji!

5. DZIAŁAJ


Wypracuj swoje idealne rozwiązanie w trakcie maratonu programowania. 40 godzin nieustannego kodowania - by powstały najlepsze rozwiązania.

W trakcie maratonu czeka na Ciebie szereg dodatkowych aktywności, konkursów i masa networkingu - energetyk na pewno się przyda!

6. WYGRYWAJ


Przygotuj 4-minutowy pitch i zaprezentuj swój pomysł tak, by Jury okrzyknęło go jednym z najlepszych rozwiązań.

Drużyny z najlepszymi projektami w danej kategorii wystąpią na wirtualnej scenie CuValley Hack i wezmą udział w sesji Q&A na żywo! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne!


ZWYCIĘZCY HACKATHONU

W rywalizacji wzięło udział blisko 300 uczestników, którym udało się stworzyć 53 projekty. Uczestnicy kodowali nieustannie przez 40 godzin, w ramach 3 różnych kategorii zadań. Pula nagród w hackathonie wyniosła 100 tys. zł.

Analiza danych maszyn SMG

1 MIEJSCE

Zespół: PREDYKCYJNI KRK

Projekt: Wykrywanie awarii przekładni w SMG

30 000 PLN

2 MIEJSCE

Zespół: PBP TEAM

Projekt: Najpierw mędrca szkiełko i oko - potem perceptrony

15 000 PLN

3 MIEJSCE

Zespół: CUPRUM INSIGHT

Projekt: Prognoza czasu awarii

5 000 PLN


Wyróżnienie dodatkowe

Zespół: DATA MINERS

Projekt: MADSztygar

Stabilizacja pracy pieca zawiesinowego

1 MIEJSCE

Zespół: DATA DRIVERS

Projekt: Stabilizator pracy pieca.

20 000 PLN

2 MIEJSCE

Zespół: ANZONIA

Projekt: Optymalizacja pracy pieca zawiesinowego

10 000 PLN

Predykcja wystąpienia wstrząsów

1 MIEJSCE

Zespół: ŚWIEŻAKI

Projekt: Cisza przed burzą: świeże spojrzenie na wstrząsy

15 000 PLN

2 MIEJSCE

Zespół: KGIS

Projekt: Predykcja sezonowości wystąpienia zjawiska

5 000 PLN


MENTORZYPRELEGENCI


AGENDA


PARTNERZY