fbpx

Już wkrótce ruszamy z III edycją hackathonu CuValley Hack organizowanego dla KGHM Polska Miedź S.A.

Trzecia edycja CuValley Hack będzie dotyczyć m.in. wyzwań związanych z funkcjonowaniem Zakładu Wzbogacania Rudy oraz Zakładu Hydrotechnicznego.

Celem III edycji hackathonu będzie pozyskanie rozwiązań z potencjałem wdrożeniowym dla wybranych zagadnień wykorzystujących m. in. analitykę dostępnych w KGHM danych w celach optymalizacji funkcjonujących procesów pod względem zwiększenia efektywności produkcji, efektywności energetycznej lub minimalizacji występowania awarii i etc.

Więcej informacji już wkrótce!



KGHM Polska Miedź S.A. to przede wszystkim kopalnie i huty, ale to również firma, gdzie zaawansowane technologie wykorzystuje się na co dzień. Podczas hackatonów Miedziowy Gigant szuka koncepcji/pomysłów z największym potencjałem wdrożenia produkcyjnego oraz z najbardziej innowacyjnym podejściem do rozwiązania problemu.

Za nami już dwie edycje CuValley Hack, gdzie każda wzbudziła bardzo duże zainteresowanie w świecie IT i Data Science.

Pierwsza edycja CuValley Hack zorganizowana została w 2021r. (11-13 czerwca). Zgłosiło się wówczas blisko 300 uczestników, którzy połączyli się w 69 zespołów, które po 40 godzinach kodowania przesłały finalnie 53 projekty. Posłuchaj rozmowy z naszym ekspertem o pierwszej edycji hackathonu CuValley Hack



DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O I EDYCJI

Druga edycja CuValley Hack odbyła się w 2022r. (11-13 marca) i była efektem bardzo dobrego odbioru wśród uczestników z I edycji. W drugiej edycji wzięło udział 250 uczestników, którzy połączyli się w 60 zespołów, aby kodować przez 40 godzin i finalnie przygotowały 40 projektów. Posłuchaj rozmowy z naszym ekspertem o drugiej edycji hackathonu CuValley Hack



DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O II EDYCJI

W obydwu edycjach hackathonu Jury wręczyło zwycięzcom wartościowe nagrody pieniężne
na łączną kwotę 220 000 złotych!


Uczestnicy hackathonów KGHM nie tylko mają możliwość wygrania atrakcyjnych nagród pieniężnych, ale przede wszystkim mają szansę pracy na prawdziwych danych przemysłowych, realnych problemach i co najważniejsze stoi przed nimi realna perspektywa wdrożenia projektów.

Przykładem tego może być projekt zespołu Data Drivers, który w I edycji hackathonu CuValley Hack zajął pierwsze miejsce w zadaniu pt. Stabilizacja pieca zawiesinowego. Zaledwie pięć miesięcy od zakończenia wydarzenia miedziowy koncern rozpoczął wdrażanie innowacyjnego rozwiązania w Hucie Miedzi Głogów. Dla czwórki młodych analityków i programistów hackathon CuValley Hack był początkiem współpracy z KGHM przy wdrożeniu zaproponowanego przez siebie rozwiązania. Obecnie projekt jest w fazie końcowej, trwają odbiory techniczne.


ORGANIZATOR


KGHM Polska Miedź S.A. to globalna i innowacyjna firma prowadząca zaawansowaną technologicznie działalność poszukiwawczą, wydobywczą i metalurgiczną w branży metali nieżelaznych. Firma powstała w 1961 r.

KGHM to Odkrywca - Gigant - Wizjoner. Tylko w jednej Hucie Miedzi Głogów co roku przetwarzane są 2 peta bajty danych. Grupa KGHM jest silna nie tylko w górnictwie, ale także w analityce danych, programowaniu, robotyce i tworzeniu innowacji.


KGHM Centrum Analityki sp. z o.o. to firma zorientowana na innowacyjność danych. Nadrzędnym celem działalności Spółki jest realizacja prac w zakresie zaawansowanej analizy danych, w tym budowanie centralnego środowiska Big Data dla KGHM Polska Miedź S.A., wytwarzania modeli, które wspierać będą poprawę produktywności i użyteczności eksploatowanych aktywów i wdrożenie nowych technologii.




DLACZEGO WARTO MIEĆ MIEDŹ?

Miedź jest trwała, odporna na rdzę i doskonale przewodzi ciepło i elektryczność. Jest surowcem niezbędnym w fotowoltaice, energetyce wiatrowej, motoryzacji, medycynie i innych gałęziach nowoczesnego przemysłu. Miedź nie tylko znajduje szerokie zastosowanie w przeróżnych sektorach gospodarki, ale przede wszystkim pełni strategiczną rolę w rozwoju innowacyjnych gałęzi przemysłu. To podstawa energetycznej innowacji, zwłaszcza tzw. „zielonej energii”, która dziś odpowiada za aż ¼ światowej energetyki! Zapotrzebowanie na znamienne właściwości miedzi rośnie, przy czym jej zasoby naturalne są stosunkowo małe.

Polska jest jednym z najważniejszych na świecie krajów pod względem zasobności złóż miedziowych, a za sprawą KGHM również wydobycia pierwiastka.