fbpx

Przyszłość jest z miedzi!

KGHM świętuje swoje 60-lecie pod hasłem: Przyszłość jest z miedzi! Miedź jest trwała, odporna na rdzę i doskonale przewodzi ciepło i elektryczność. Jest surowcem niezbędnym w fotowoltaice, energetyce wiatrowej, motoryzacji, medycynie i innych gałęziach nowoczesnego przemysłu. Wydobywana przez KGHM miedź jest podstawą wielu technologicznych innowacji, w szczególności opartych o tzw. „zieloną energię”. Szacuje się, że zapotrzebowanie na miedź podwoi się w ciągu najbliższych 20-30 lat.


Miedziany odkrywca i wizjoner uruchamia Program Dolina Miedziowa

Jubileusz KGHM to okazja do podkreślenia znaczenia firmy na arenie międzynarodowej. Miedziany gigant sięga po nowe technologie, opracowuje nowe rozwiązania wydobywcze, produkuje i tworzy własne urządzenia oraz maszyny do obsługi kopalń i hut. W firmie powstają również projekty związane z zastosowaniem w KGHM uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji.

W ramach jubileuszu KGHM uruchomi program „Dolina Miedziowa”, którego celem będzie wsparcie rozwoju innowacji w Spółce. Głównymi elementami programu są: rozwój współpracy ze startapumi, hackathon, międzynarodowa konferencja technologiczna w Lubinie oraz animowanie przedsiębiorczości lokalnej.

W ramach programu w dniach 11-13 czerwca obędzie się „CuValley Hack” – hackathon dla programistów z pulą nagród w wysokości 100 tysięcy zł. Podczas hackathonu uczestnicy na podstawie analizy danych zajmą się predykcją potencjalnych zdarzeń w oparciu o elementy AI. Firma będzie też rozwijać współpracę ze startupami. Już udało się rozpocząć projekt dotyczący przygotowania dla pracowników KGHM inteligentnego kasku. Urządzenie ma wzmocnić bezpieczeństwo załogi.