fbpx

Za nami konferencja technologiczna Dolina Miedziowa organizowana przez KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki sp. z o.o.

11 marca 2022 r., odbyła się największa w regionie Lubuskim konferencja technologiczna, organizowana przez spółkę KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki sp. z o.o.
Na konferencję zaproszeni zostali uznani na całym świecie eksperci, którzy zaprezentowali uczestnikom najnowsze rozwiązania i przykłady zastosowań technologii w przemyśle.
Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Michał Kosiński, ekspert w dziedzinie psychometrii i analizy osobowości w sieci. Na co dzień pracujący w Stanford University Graduate School of Business. W trakcie swojego wystąpienia w bardzo ciekawy sposób opowiedział o kluczowych trendach i przedstawił przykłady zastosowania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Z kuluarowych rozmów, w trakcie konferencji, wysnuć można wniosek, że wystąpienie profesora dla wielu osób było swego rodzaju „przebudzeniem,” dało możliwość spojrzenia, z pewnej perspektywy, na wirtualny świat, którego częścią jesteśmy my, wszyscy.  

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. oraz spółki KGHM Centrum Analityki sp. z o.o. dziękują wszystkim uczestnikom konferencji, zarówno tym obecnym osobiście jak i tym którzy wysłuchali wystąpień w formie on-line za obecność w trakcie wydarzenia. Cieszymy się, że wspólnie mieliśmy możliwość spotkania umysłów z różnych stron świata i z różnych profesji, ekspertów, których idee i realizacje od lat wpływają na rozwój współczesnego świata.


RELACJA


Gość specjalny

Prof. Michał Kosiński

Associate Professor at Stanford University

Prof. Michał Kosiński

Uznany na całym świecie ekspert w dziedzinie psychometrii i analizy osobowości w sieci. Prof. Michał Kosiński.

Psycholog społeczny i data scientist, pracuje w Stanford University Graduate School of Business, wykłada także na Uniwersytecie SWPS I w Concilium Civitas w Warszawie. Absolwent SWPS I Uniwersytetu Cambridge, gdzie zrobił doktorat z psychologii. Był zastępcą dyrektora Centrum Psychometrycznego na Uniwersytecie w Cambridge. Prowadził badania w Microsoft Research i Stanford’s Computer Science Department.

Koordynował projekt myPersonality, który obejmował globalną współpracę ponad 200 naukowców analizujących szczegółowe profile 8 mln użytkowników Facebooka. Kiedy FB opatentował algorytm, który tworzy ich portret psychologiczny, Kosiński opublikował badania pokazujące, jak dokładnie algorytm ten jest w stanie określić nasz wiek, płeć, preferencje seksualne, pochodzenie etniczne i poglądy. Ostrzegł, jak poważne jest to zagrożenie dla naszej prywatności.

10:00 - 11:00

Rejestracja gości

11:00

Uroczyste rozpoczęcie konferencji

11:15

“Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe - kluczowe trendy i przykłady zastosowania”

12:45

Przerwa lunchowa

13:30

"Budowanie zwycięskich strategii na podstawie Data Science w Formule 1"

14:30

“Data Science w przemyśle - gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy” - panel dyskusyjny

15:00

“Rola uczelni w podniesieniu poziomu innowacji w dobie rozwoju technologii cyfrowych. Synergia nauki i biznesu”

15:45

Przerwa kawowa

16.00 – 16.15

Uroczyste otwarcie hackathonu CuValley Hack 2022

  • Daniel Lichota Prezes Zarządu KGHM Centrum Analityki sp. z o.o.
  • Przemysław Wiśniewski Dyrektor Naczelny Huty Miedzi Głogów, KGHM Polska Miedź S.A.
16.15 – 17.00

Case study – „W ekspresowym tempie z hackathonu do huty”

  • Zespół Data Drivers Zwycięzcy CuValley Hack 2021
  • Dawid Gajewski Project Manager KGHM Centrum Analityki sp. Z o.o.
  • Paweł Wroński Główny Automatyk KGHM Polska Miedź S.A.
17.00

Zakończenie konferencji

  • Daniel Lichota Prezes Zarządu KGHM Centrum Analityki Sp. z o.o.

Rob Smedley

Formula 1 Data Science Expert

Rob Smedley

Brytyjski inżynier motoryzacyjny, który pracuje dla organizatorów wyścigów samochodowych Formuły 1. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu Rob Smedley tworzy przyszłość sportów wyścigowych. W Formule 1 pomaga w projektowaniu obliczeń dynamiki płynów (CFD), wykorzystując Amazon Web Services (AWS), w nadziei na stworzenie nowszych i szybszych samochodów wyścigowych, wykorzystujących aerodynamikę.


dr hab. inż., prof. UZ Andrzej Pieczyński

Prorektor ds. Rozwoju i Finansów Uniwersytetu Zielonogórskiego od 2012 roku.

dr inż. Andrzej Pieczyński

ANDRZEJ PIECZYŃSKI W 1985 roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej uzyskał stopień doktora, stopień doktora habilitowanego w zakresie elektrotechniki otrzymał na Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego w 2004 roku. W latach 2005 – 2012 był Dziekanem Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji UZ.

A. Pieczyński specjalizuje się w dziedzinie sztucznej inteligencji, w a szczególności zastosowaniu logiki rozmytej w systemach ekspertowych oraz modelowaniu i diagnostyce procesów przemysłowych oraz zaawansowanymi systemami podejmowania decyzji. Jest autorem i współautorem licznych publikacji w tym kilku monografii, wypromował 2 doktorów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej, Lubuskiego Towarzystwa Naukowego, Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Lubuskiego Towarzystwa na Rzecz Rozwoju Energetyki. W zakresie współpracy z otoczeniem gospodarczym uczelni jest członkiem Zarządu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, wiceprzewodniczącym Rady Zachodniej Izby Przemysłowo Handlowej.


Przyszłość jest z miedzi!

Wydobywana przez KGHM miedź jest podstawą wielu technologicznych innowacji, w szczególności opartych o tzw. „zieloną energię”. Na surowcu oparte są elektrownie fotowoltaiczne czy samochody elektryczne, które zawierają 4-krotnie więcej miedzi niż spalinowe. Szacuje się, że zapotrzebowanie na miedź podwoi się w ciągu najbliższych 20-30 lat.

KGHM Polska Miedź S.A. od lat analizuje i wprowadza w swojej działalności innowacyjne rozwiązania, zarówno w zakresie wydobycia miedzi, jak i całej organizacji. Przemysł 4.0 i jego rozwój to jeden z celów strategicznych firmy.

Miedziowy gigant dzięki zaangażowaniu pracowników sięga po nowe technologie, opracowuje nowe rozwiązania wydobywcze, produkuje i tworzy własne urządzenia oraz maszyny do obsługi kopalń i hut. W firmie powstają również projekty związane z zastosowaniem w KGHM uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji.